Trend Marin, 26 Eylül 2012 tarihinde Oktay Önal tarafindan kurulmuştur.

Oktay Önal, Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu eğitimi sonrasında, 8 yıl süre ile Deniz Kuvvetleri’ne bağlı gemilerde Komutanlık, II. Komutanlık ve Branş Subaylıkları görevlerini yapmıştır. 2007 yılı Ağustos ayında ise, Deniz Kuvvetleri’nden ayrılarak, aynı yılın Eylül ayında Marina Deniz Araçları firmasında Satış Destek Müdürü olarak yeni kariyerine başlamış ve bu göreve 2012 yılı Ağustos ayına kadar devam etmiştir.

Trend Marin ;

Tekne, Karavan, Off Road ve Outdoor pazarları için ürün ithalatı, satışı ve satış sonrası hizmetlerini yapan bir firmadır. Trend Marin ayrıca tüm bu alanlarda , firmalara ve çalışma ortaklarına danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Satış ve teknik ekibimiz, tekne veya karavanınız için ihtiyacınız olan ürün veya hizmeti, alternatifler arasından “önceliklerinize” göre belirler ve size teklif eder. Onayınız sonrasında ise, ürünlerin manuallerine uygun olarak montaj yapılmasını sağlar. İhtiyacınız olan her an ise yanınızda olarak gerekli satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirir.

Aynı işi yapıyor gibi gözüken, farklı fiyattaki onlarca ürün ve hizmet sağlayıcı firma arasında aklınızın karıştığını biliyoruz. Esas olarak, doğru teknik bilgiye, ürünün size ne sağladığını tam olarak öğrenmeye, açıklığa ve güvene ihtiyaç duyduğunuzun farkındayız. Zamanınızın ve vereceğiniz paranın değerini biliyoruz. Bu nedenle ihtiyacınız olan ürünleri veya hizmetleri size, “Güvenilir ve Kaliteli” hizmet veren, tek bir noktadan sağlamak istiyoruz. Alternatiflerler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı bulmak ve onu size izah etmek bizim işimiz.

Trend Marin,  danışmanlık hizmetleri kapsamında ise,  üretici veya ithalatçı firmalara, ürünlerinin satış ve satış sonrası sisteminin kurulması veya iyileştirilmesi hizmetlerini vermektedir.

Trend Marin, ürün ve hizmetlerini kaliteli bir platform ve rekabetçi fiyatlarla sunabilmek maksadıyla 2012 yılında “marinfirsat.com” internet sitesini hayata geçirmiştir.

Trend Marin, envanterindeki enerji ürünlerinin, yaptığı enerji uygulamalarının artması ve edindiği bilgi birikimi ile Tekne ve Karavan enerji uygulamalarında uzmanlaşmıştır. Bugün itibarıyla Trend Marin çok farklı sektörlere birçok enerji ürününü pazarlamakta ve teknik destek hizmeti vermektedir. Bu kapsamda daha profesyonel bir hizmet sağlamak adına Trend Enerji markasıyla  2018 yılı başı itibariyle hizmet vermeye başlamıştır.

Trend Marin 2019 yılı Ağustos ayı itibarıyla Trend Teknik bölümünü oluşturup bünyesinde mühendis ve teknisyenler istihdam ederek ürün montajı, teknik danışmanlık hizmet kalitesini arttırmaya ve bu hizmetleri kendi bünyesindeki ekiple vermeye başlamıştır.

Trend Marin, kurulduğu günden itibaren Sosyal platformlarda etkin ve öncü  olmayı hedeflemektedir. Bu amacın doğal yansıması olarak hizmet, ürün ve bilgilerimizi (ürün tanıtım videosu, manuel, katalog, broşür, ürün montaj resimleri, servis fotoğrafları vb.) öncelikle Trend Marin ve Trend Teknik Instagram sayfalarımızda ve Trend Marin Youtube kanalımızda paylaşmaktayız. Bizi takip edin, farkımızı göreceksiniz. 

Firmamız uzun yıllardır;

İngiliz menşeili, elektrik ürünleri üreticisi STERLING POWER,

Fransa menşeili, su yapıcısı üreticisi DESSALATOR,

Japonya menşeili, sabit ve portatif soğutucu üreticisi ENGEL ve

Yerli su ısıtıcısı üreticisi, DIKO MARIN markalarının, Türkiye tek yetkili ithalatçısı / dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Almanya menşeili, dizel ısıtıcı, dizel ocak ve klima üreticisi, WEBASTO markasının ise yetkili dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Trend Marin,  2018 yılından itibaren ;

Amerika menşeili, su yapıcı üreticisi SPECTRA,

Slovenya menşeili, akü ve tank göstergeleri üreticisi SIMARINE ve

Avusturya menşeili, esnek solar panel üreticisi DAS ENERGY markalarının Türkiye tek yetkili ithalatçısı / dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

2019 yılından itibaren ;

İngiliz menşeili, tuvalet sistemlerindeki kokuyu gideren özel ürünlerin üreticisi SEASMART ve

Fransa menşeili, Katamaranlara özel hareketli hidrolik platformları üreticisi TENDERLIFT markalarının Türkiye tek yetkili ithalatçısı / dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Alman ve Türk ortaklığı ile cam solar panel üreten, SCHMID PEKİNTAŞ markasının ise Mobil pazarlar için (tekne, karavan, offroad, outdoor) tek yetkili dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

2021 yılından itibaren ;

Amerika menşeili, ENERSYS grubunun ODYSSEY akü markasının, Türkiye tek yetkili dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Türkiye menşeili, üst seviye, hafif ve sessiz yerli jeneratör üreticisi POLAR markasının, Ana dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Amerika menşeili, trolling motor üreticisi, MOTORGUIDE markasının ise İstanbul ve Bodrum yetkili satış ve servis firması olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca Trend Marin ;

DESA Global firması tarafından ithalatı yapılan, Almanya menşeili SONNENSCHEIN markasının GEL akülerinde, Desa Global’in tek yetkili dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Dinamik Otomotiv tarafından ithalatı yapılan, Amerika menşeili EXIDE markasının Marin akülerinin, yetkili dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

ELTESAN firması tarafından ithalatı yapılan, DOMETIC (SEALAND) markasının, yetkili dağıtıcısı olarak hizmet vermektedir.

Trend Marin ürün yelpazesi ile paralel olarak, satış ve servis ağını genişletmeye devam etmektedir.