Trend Marin, 26 Eylül 2012 tarihinde Oktay Önal tarafindan kurulmuştur.

Oktay Önal, Deniz Lisesi ve Deniz Harp Okulu eğitimi sonrasında, 8 yıl süre ile Deniz Kuvvetleri’ne bağlı gemilerde Komutanlık, II. Komutanlık ve Branş Subaylıkları görevlerini yapmıştır. 2007 yılı Ağustos ayında ise, Deniz Kuvvetleri’nden ayrılarak, aynı yılın Eylül ayında Marina Deniz Araçları firmasında Satış Destek Müdürü olarak yeni kariyerine başlamış ve bu göreve 2012 yılı Ağustos ayına kadar devam etmiştir.

Trend Marin ;

Marin ve Otomotiv pazarları için ürün ithalatı, satışı ve satış sonrası hizmetlerini yapan bir firmadır. Trend Marin ayrıca tüm bu süreç için, firmalara ve çalışma ortaklarına danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Satış ve teknik ekibimiz, tekne veya aracınız için ihtiyacınız olan ürün veya hizmeti, alternatifler arasından “önceliklerinize” göre belirler ve size teklif eder. Onayınız sonrasında ise, ürünlerin manuallerine uygun olarak montaj yapılmasını sağlar. İhtiyacınız olan her an ise yanınızda olarak gerekli satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirir.

Aynı işi yapıyor gibi gözüken, farklı fiyattaki onlarca ürün ve hizmet sağlayıcı firma arasında aklınızın karıştığını biliyoruz. Esas olarak, doğru teknik bilgiye, ürünün size ne sağladığını tam olarak öğrenmeye, açıklığa ve güvene ihtiyaç duyduğunuzun farkındayız. Zamanınızın ve vereceğiniz paranın değerini biliyoruz. Bu nedenle ihtiyacınız olan ürünleri veya hizmetleri size, “Güvenilir ve Kaliteli” hizmet veren, tek bir noktadan sağlamak istiyoruz. Alternatiflerler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı bulmak ve onu size izah etmek bizim işimiz.

Trend Marin, danışmanlık hizmetleri kapsamında ise, Marin ürün üreticileri veya ithalatçı firmalarına, ürünlerinin Marin sektöründeki satış ve satış sonrası sisteminin kurulması veya iyileştirilmesi hizmetlerini vermektedir. Ayrıca Trend Marin, ürün ve hizmetlerini kaliteli bir platform ve rekabetçi fiyatlarla sunabilmek maksadıyla “marinfirsat.com” internetten satış sitesini hayata geçirmiştir.

Trend Marin, envanterindeki enerji ürünlerinin, yaptığı enerji uygulamalarının artması ve edindiği bilgi birikimi ile Enerji alanında uzmanlaşmaya gitmiştir. Bugün itibarıyla Trend Marin çok farklı sektörlere birçok enerji ürününü pazarlamakta ve teknik destek hizmeti vermektedir. Bu kapsamda daha profesyonel bir hizmet sağlamak adına Trend Enerji markasıyla  2018 yılı başı itibariyle hizmet vermeye başlamıştır.

Trend Marin, kurulduğu günden itibaren Sosyal platformlarda etkin ve öncü olmayı hedeflemektedir. Bu amacın doğal yansıması olarak hizmet, ürün ve bilgilerimizi (ürün tanıtım videosu, manuel, katalog, broşür, ürün montaj resimleri, servis fotoğrafları vb.) öncelikle “blog.marinfirsat.com” adresli Blog sitemiz olmak üzere, Instagram, Twitter, Facebook, Linkedin, Youtube ve Periscope gibi kanallarla takipçi ve ziyaretçilerimize sunmaktayız. Bizi takip edin, farkımızı göreceksiniz.

Trend Marin,  2018 yılı başı itibariyle “Katadyn” grubu içindeki “Spectra” su yapıcılarının, Slovenya’nın yenilikçi markası “Simarine” akü ve tank göstergeleri üreticisinin Türkiye temsilcisi olmuştur.. Yine 2018 yılı başı itibariyle Solar panel sektöründen Avusturya üretimi esnek solar panel markası “Das Energy” ve Japonya üretimi cam solar panel markası  “Sharp” ile Marin ve Karavan yetkili satış firması  anlaşmaları yapılmıştır ve aynı zamanda Evodis Yıldırım Engelleme Sistemi ile Marin yetkili satış firması anlaşması yapılmıştır..

Trend Marin yerli akü üreticisi olan “Esan” ile yaptığı iş birliğiyle 2019 yılı başı itibariyle Esan premium serisinin (Marin, Karavan ve Solar) Türkiye tek yetkili satış firması olmuştur.

Trend Marin ürün yelpazesi ile paralel olarak, satış ve servis ağını genişletmeye devam etmektedir.